60. Yıl Mah. Yavuz Sultan Selim Cd. No:59/B

Hizmet Planı

Hızlı Rezervasyon

Şahinbey, Gaziantep

60. Yıl Mah. Yavuz Sultan Selim Cd. No:59/B

E-Mail İletişim

bilgi@metropool.net

×

Buhar Odası

Buhar banyosu vücudu toksinlerden arındırmanın en basit ve etkili yollarından biridir. Gözenekleri açılarak terleyen cilt vücudun ürettiği metabolik maddeleri ve diğer atıkları dışarı atabilir. Yüksek nem seviyesi vücut ısısını artırarak birincil ısı transfer mekanizması haline getirir ve vücut üzerinde önemli miktarda yoğuşmaya sebep olur. Bu, Buhar banyosunda 10-15 dakikalık bir zaman aralığında temizleme ve iyileştirme etkisinin ortaya çıkmasını sağlar. Buhar banyosu esnasında 100-150 atım hızına ulaşan kalp kan dolaşımının hızlanmasına sebep olur, öte yandan genişleyen kılcal damarlar sayesinde tansiyon yükselmez.

Bitki özlerinden yapılan esans yağları buhar içine tüm odaya yayılır. Buhar ve Aromatik yağlar cilt ve solunum sistemine nüfuz ederler ve sağlık açısından olumlu etkiler meydana getirirler. Nemin ve sıcaklığın rahatlatıcı birleşimi, tansiyonu sakinleştirir, sinir sistemini yatıştırır ve tüm organlara ve dokulara olan kan dolaşımını arttırır.

Yaklaşık 60 dereceye kadar ısıtılan su buharı, su geçirmez bir odadaki nozullardan dışarıya aktarılmaktadır. Bu şekilde cilt nemlendirilir, solunum yollarına etki eder ve nefesi açar. Ayrıca su buharı gözenekleri açarak cildin temizlenmesini sağlar.

Her ebat ve nitelikte Buhar Odası tasarım ve üretimi Metropool Havuz kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir. Alternatif malzeme seçenekleri, diğer ünitelerle entegrasyon, sıcaklık ve nem değerlerine göre farklılaşmış buhar odaları işletmenize değer katacaktır.