60. Yıl Mah. Yavuz Sultan Selim Cd. No:59/B

Hizmet Planı

Hızlı Rezervasyon

Şahinbey, Gaziantep

60. Yıl Mah. Yavuz Sultan Selim Cd. No:59/B

E-Mail İletişim

bilgi@metropool.net

×

Süs Havuzu

Günümüzde peyzaj alanlarına rağbet oldukça artmış durumdadır. Günün stresi, yorgunluğu, trafiği, iş yoğunluğu derken insanlar kendilerine vakit ayırmakta güçlük çekiyorlar. Özellikle de büyük şehirlerde yaşayan insanlar en azından oturdukları evlerini doğa içinde, su ve kuş seslerinin birbirine karıştığı ortamlarda seçmektedirler. Hatta bu doğrultuda villada yaşam isteği veya müstakil ev isteği de daha da artmış bulunmakta.

Hal böyleyken inşaat firmaları şehir merkezinde çok katlı toplu konutların yapımında peyzaj alanlarına daha çok yer ayırmaktadır. Peyzaj mimarisinin artmasıyla birlikte süs havuzu yapımı da artış göstermiştir. Özellikle de belediye kuruluşlarının yeşil alanlarda çokça kullandığı süs havuzları insanlara görsel anlamda biraz olsun güzellik katmaktadır.

Süs havuzu doğal, yapay, hareketli, dans eden havuz gibi birçok farklı varyasyonla yapılabilir. Özellikle fıskiye kullanımı ile hareketlendirilen süs havuzları boyutları itibariyle tamamen talebe ve yapılacak alana bağlıdır. Park ve bahçelerde görmeye alışık olduğumuz yansıma havuzlarıdır. Yani doğal veya yapay durgun su göleti şeklindedir. Cami avlularında veya kavşaklarda rastladığımız süs havuzları ise daha çok fıskiyeli veya kaskat şeklinde birbirine dolup taşan sistemlerdir.

Süs havuzu yapımı konusunda sonsuz fikir talebiniz olabilir. Süs havuzu yapısı itibariyle çok küçük alanlarda da kullanım imkanı sağlar. Mesela evinizin küçük olan bahçesine güzel bir koigöleti veya terasınızın bir köşesine birbirine dolup taşan küçük bir şelale. Süs havuzlarında tasarım konusunda sınır yoktur. Burada hayal gücü devreye giriyor.

Firmamız süs havuzları konusunda birçok projeye ve tasarıma imza atmıştır. Süs havuzu yapımı konusunda taleplerinizi ve sorularınızı gönül rahatlığı ile bizlere danışabilirsiniz. Metropool havuz olarak size bir telefon kadar uzaktayız.